Pomník současným českým politikům

sobota 19. září 2009 09:24

Domnívám se, že nás již soudruzi politici dostatečně přesvědčili, že by si rovněž zasloužili nějaký oslavný pomník na jejich věčnou památku. Objevil jsem místo, kde je prázdný podstavec a kde by hold současným českým politikům mohl stát (viz foto). Jenže jak vše ztvárnit?

Podstavec by zůstal, pouze by se obarvil. Na něm by pak mohlo být esteticky vymodelované hovno v nadživotní velikosti. A proč právě hovno? Je symbolem určitého zmaru. A pokud se naši politici neustále hrabou ve vlastních sračkách, tak to oslavíme!

Zůstává otázka, zda použít surový přírodní materiál, nebo nějakou umělohmotnou náhražku. Původně jsem zamýšlel, že by tam bylo skutečné hovno, přikryté skleněným poklopem na sýry. Jenže to by asi příliš vizuálně nevyniklo. Navíc je předpoklad, že by exkrement v průběhu působení slunečních paprsků vysychal a zmenšoval se. Tím pádem by zcela nebyla vystižena odpovídající velikost a intelektuální úroveň našich současných zastupitelů, proto jsem tento návrh zavrhl. Umělé hovno v nadživotní velikosti by zase nevystihovalo tu sílu a přirozenou energii, kterou naši politici (pochopitelně i soudružky političky) vydávají za nás – obyčejný prostý plebs. Přimlouvám se proto, aby hovno bylo skutečné a obrovské – stejně jako je náš vděk a poděkování a lásku vám…

Možná by navíc bylo ještě vhodnější, aby pomník byl i moderní a interaktivní – aby každý volič mohl přispět svým dílem „do mlýna“. V podstatě by pak mohl zůstat jen podstavec se zlatou cedulkou Pomník současným českým politikům a voliči by podle chuti libovolně přistupovali blíž a pomník nepřetržitě osrávali. Samozřejmě pokud by někdo věnoval místo hovna květinu, necháme to demokraticky být a nebudeme případné květiny odstraňovat. Jenže jsem vše již předběžně konzultoval na hygienické stanici a netvářili se příliš nadšeně. Tohle by asi z hygienických důvodů neprošlo, protože podstavec stojí téměř v centru města.

Navíc je sporné, jak by k pomníku přistupovali různí zastánci jednotlivých politických stran? Jak zdůraznit, že moje květina patří ČSSD a hovno ODS (či naopak)? Je vidět, že za tímto prvotním návrhem zůstává ještě mnoho nezodpovězených provozních otázek. Nabízí se například varianta, kdy by jednotlivé dny byly přesně předem určeny pro konkrétní politickou stranu či politika. Jenže nepochybně se jistě najde mnoho vykuků, kteří dobrý nápad zneužijí. Už vidím, jak například vyvěsíme plakát: Dnes sereme na ČSSD. A určitě se hned objeví dobrodinec, který přepíše písmenko „n“ na „z“ a hned z toho bude propagační heslo: Dnes sereme za ČSSD… Pochopitelně musíme nějak zohlednit i strany, které nemají tolik příznivců – odpůrců. Nebo to skutečně necháme pouze v symbolické rovině jaksi všeobecně napříč politickým spektrem? A přidáme i cedulku Vděčný národ? Realizačních otázek i otazníků je čím dál víc.

Nabízí se rovněž otázka, zda do tohoto spektra zahrneme i pošetilého ješitného staříka Klause. Pokud ne (a určitě by mu to přišlo líto), mohl by mít svůj samostatný osrávací pomník hned vedle „parlamentu a senátu“. Zahrneme však do toho i současnou úřednickou vládu? A co na to samožer Knížák? Bude to podle jeho názoru dostatečně estetické a výtvarně moderní? Pokud nějakým nápadem přispějete, budu rád. Myslím si, že bychom neměli odhalení pomníku současným českým politikům příliš odkládat. Každý den nám názorně dokazují, že si ho opravdu zaslouží!

Milan LajdarPoslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora