Veselá vánoční vyprávění

úterý 22. prosinec 2009 22:32

Stále mi teď někdo přeje šťastné a veselé. Ne, že bych nebyl rád. Ale budou zejména takové, jaké si je uděláme. A radím: ideální je slavit Vánoce každý den po celý rok!

Právě jsem pekl vánoční pizzu, aby byla předštědrovečerní dieta. Placku kupuji hotovou, na ni rozetřu rajčatový protlak, přidám plátky sýra, cibule, uzeného, rajčata… Po vytáhnutí z trouby pizzu posypu rozemletými bylinkami a mám se italsky. Jenže už jsem pizzu pekl stokrát a teprve dnes se mi v troubě zbláznila. Zprvu to dokonce vypadalo, že peču vykrmenou krůtu nebo tele. Pizza vyskočila do tvaru obrovského kopce, až z ní všechny suroviny sjely mimo plech. A splasknout nemíní. Tak nevím! Až zcela ztvrdne, mohu ji nosit na hlavě jako neprůstřelnou helmu.

Jo, nedávno jsem potkal v mrazech na ulici dva kolegy filmaře. Kráčeli sice odhodlaně, ale bosky. Jako husopasky o vedřinách! Předtím totiž točili starší paní, která v bytě chová třicet koček. Ničeho netuše se před dveřmi zuli a pak chodili po bytě v ponožkách. Jenže přes veškerou pozornost rovněž našlápli do několika kočičinců. A nasákli tak úděsným pachem, že jim bylo líto navléct boty a znehodnotit i je. Tak hned po natáčení vyhodili před panelákem ponožky do popelnice a šli zpátky do televizního studia naostro, s botami přes rameno… Bylo to prý děsné. Ale v televizním šotu se kočičky divákům moc líbily. Ale moje kočka Eliška nesmrdí! Je pachuprostá.

Ovšem nejlepší historku jsem se dozvěděl ve škole na vánočním večírku. Kolega vzal vloni vnučku k betlému na náměstí. Nějak se zapovídal s přáteli a než se nadál, holčička ukradla z jesliček Ježíška. Záhy se lidé začali zajímat, proč není v seně nemluvně. Nastala velká sháňka, protože pořadatelé tvrdili, že ještě před chvílí tam Ježíšek ležel. Krade se leccos, ale šlohnout o Vánocích z betlému budoucího Ježíše Krista je dosti cynické. Hrozil skandál, i když nikdo netušil, kdo Spasitele ukradl. Naštěstí (či nasmůlu) se holčička pochlubila své kamarádce ze školky, co skrývá pod zimním kabátem. Kamarádka chtěla také Ježíška, ale protože Panna Maria porodila jen jedno dítě (a navíc už v té chvíli odcizené), servaly se holky o Ježíška, až mu urvaly hlavu. Navíc okolostojící občané na vlastní oči viděli, který dědek s vnučkou v tom má prsty. Proboha, náš pan učitel!

Tak vám přeji také nějaké podobné veselé Vánoce a pamatujte, nemusí být pouze 24. prosince…
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora