Každý tunelářem

neděle 31. leden 2010 23:22

Konečně jsme se dočkali! Většina státního majetku je sice rozkradena a první úspěšní tuneláři v pohodě a v klídku v teplých krajích. Ale nastala i tzv. demokratická vlna – tunelování pro všechny!

Vidím teď každý den, jak lidé chodí bezradně kolem svých zasypaných aut s různým nářadím a snaží se je co nejrychleji vytunelovat a odjet. A protože stále chumelí a pluhy do naší ulice dosud nedorazily, máme na silnici jen hluboké vyjeté koleje. Musíme se v nich s čerstvě vytunelovanými auty udržet jako rozjetý vlak, protože stačí jen trochu uhnout do strany a už ze závěje nevyjedete. Nezbývá nic jiného, než vystoupit a opět tunelovat. Jsem však mile překvapen, že většina řidičů v naší ulici trpělivě čeká na volnou „kolej“ a když se práce nedaří, jdeme se vzájemně roztlačit.

Ale vůbec si nechci stěžovat na zimu, na silničáře a další hlouposti. Zkrátka je leden, tak mrzne a chumelí! Horší bylo, když před pár lety v lednu rozkvétaly ovocné stromy a vyletovaly zmatené včely. Je důležité, pod jakým úhlem se na vše díváte. Mimochodem, sobotní výlet na zasněženou Kuňku (tedy na nedalekou Kunětickou horu) byl nádherný a velmi osvěžující. Jen nechápu, proč se nám média neustále snaží vnucovat, že se venku děje něco mimořádného a nelidského. Pokud vím, první jarní den přichází až 21. března.


Milan Lajdar
Poslední články autora

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.