Každý tunelářem

neděle 31. leden 2010 23:22

Konečně jsme se dočkali! Většina státního majetku je sice rozkradena a první úspěšní tuneláři v pohodě a v klídku v teplých krajích. Ale nastala i tzv. demokratická vlna – tunelování pro všechny!

Vidím teď každý den, jak lidé chodí bezradně kolem svých zasypaných aut s různým nářadím a snaží se je co nejrychleji vytunelovat a odjet. A protože stále chumelí a pluhy do naší ulice dosud nedorazily, máme na silnici jen hluboké vyjeté koleje. Musíme se v nich s čerstvě vytunelovanými auty udržet jako rozjetý vlak, protože stačí jen trochu uhnout do strany a už ze závěje nevyjedete. Nezbývá nic jiného, než vystoupit a opět tunelovat. Jsem však mile překvapen, že většina řidičů v naší ulici trpělivě čeká na volnou „kolej“ a když se práce nedaří, jdeme se vzájemně roztlačit.

Ale vůbec si nechci stěžovat na zimu, na silničáře a další hlouposti. Zkrátka je leden, tak mrzne a chumelí! Horší bylo, když před pár lety v lednu rozkvétaly ovocné stromy a vyletovaly zmatené včely. Je důležité, pod jakým úhlem se na vše díváte. Mimochodem, sobotní výlet na zasněženou Kuňku (tedy na nedalekou Kunětickou horu) byl nádherný a velmi osvěžující. Jen nechápu, proč se nám média neustále snaží vnucovat, že se venku děje něco mimořádného a nelidského. Pokud vím, první jarní den přichází až 21. března.


Milan Lajdar
Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora