Inteligentní majitelé koček a blbečci se psy

pondělí 8. únor 2010 09:27

Už je to tady! Konečně se vědecky potvrdilo, co jsem už dávno tušil: majitelé koček jsou mnohem inteligentnější a vzdělanější než příznivci psů…

Je to celkem jasný. Kočka je osobnost jako taková a ve své společnosti snese rovněž pouze nezávislé a tolerantní osobnosti jako je ona sama. Kdežto psi jsou od přírody závisláci, kteří potřebují dohled a neustálý pocit psí smečky. Většina majitelů psů jsou sociálně odizolovaní lidé, obvykle s nějakou duševní retardací, kteří si uměle vyvolanou rolí psího „páníčka“ zvyšují zbytek svého sebevědomí. Je to podobné jako s majiteli aut. Kdo má malé péro, dává přednost velkým džípům, aby navenek dohnal to, co mu jinde chybí. Kdo má vše OK, raději si koupí menší, elegantní a pohodlný vůz.

Majitele psů bych rozdělil do tří kategorií:

- Ti, kteří psí oddanost a poslušnost potřebují k práci či k životu. Záchranáři, policejní psovodi, postižení. Zde pes najde své skutečné uplatnění a je to bez diskuze v pořádku.

- Duševní impotenti, kteří potřebují skutečně velkého, silného a divokého psa, aby měli koho ovládat a pes jim naopak dodával sílu i sebevědomí.

- Ostatní, kteří psa povýšili na součást svého já. Babičky, staří mládenci, pubertální holky… V jejich případě se ve skutečnosti neví, kdo je páníčkem. Chvíli vítězí pes, chvíli majitel / ka. Spadají sem zejména různí rozmazlení psi z měst se zdrobnělými jmény jako Josífek, Rozárka, Tintítko, Pudifousek apod. Obvykle spí se svými páníčky v jedné posteli, pravidelně si čistí zuby a když odejdou na věčnost, mají svůj mramorový pomník se jménem.

S kočkami je to jiné. Buď kočku respektujete, nebo vás nebude mít ráda. Vždy se přizpůsobuje majitel kočce, naopak to příliš nefunguje. Takový vztah vyžaduje toleranci, respekt, ale i vzájemné souznění. Vědecký tým z Velké Británie potvrzuje, že inteligentní lidé s normálním sebevědomím a srovnanými životními hodnotami preferují kočky. Ti ostatní psi.

P. S. : Jsem milovníkem i majitelem kočky. I když je pravda, že ani dobře uleželej pes na česneku á la zvěřina není úplně špatnej…


Milan Lajdar
Sociálně i intelektuálně nezakotvený majitel psa. Co dodat víc?

Majitelé koček se od "konkurence" hodně liší. Například nemusí chytat myši.


Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora