Čím větší hovadina, tím větší úspěch?

neděle 12. září 2010 11:37

I když, jak u koho… Pravdou je, že jsem v sobotu večer zapnul hlavní televizní program. A zcela při smyslech volám: pojďme vymyslet, jak zcela zrušit přehnaný povinný televizní poplatek instituci jménem ČT! Za to, co tento bolševický moloch vydává za „veřejnoprávní službu“, bych ředitele Janečka hnal nahého s vidlemi v zádech napříč republikou.

Pořady komentovat nebudu, stačí se občas kouknout. Například na „diskusní“ pořad v hlavním vysílacím čase s názvem Zázraky přírody, ve kterém parta vysloužilých herců diskutuje s vážnou tváří o spermiích. To je opravdu síla. Zákonitě si pak chci napravit pachuť něčím umělečtějším. Třeba pořadem Divadlo žije!, abych se dozvěděl, co kde připravují za inscenace. Tady byl však můj pocit zmaru ještě horší. Neznámí mladí režiséři realizují svá vnitřní pnutí a mně nezbývá, než litovat herce, kteří v tom musí hrát. Avantgardu snesu, ale umělecké průjmy ne! Však také i díky těmto „kusům“ už dávno divadlo nežije.

Ona je síla skoro všechno. Zvětšené držky na plakátech se opět hlásí ke komunálním korytům. Když vidím, kdo všechno chce být novým primátorem města Hradce Králové, je mi z toho hodně blivno… Zejména, když se na mě opět zubí stará známá Ing. Orgoníková z ČSSD, která má podle mého jediný smysl života: udržet se v politice až do smrti. Je to nepochopitelné, ale docela se jí to daří. Asi bude šikovnější, než vypadá…

Dnes ráno jsem pokorně čekal, až po hlavní silnici projede kolona dvaceti obrovských náklaďáků. Vezly panely pro další „sluneční“ elektrárny. A také jsem viděl…

Jenže chyba bude asi především ve mně! Jsem zkrátka divnej. Naštěstí je nás „divnejch“ poměrně dost a mám pocit, že divní stále přibývají. Čím větší hovadiny okolo nás, tím roste počet neochočených alternativců a nezávislých. Přikládám pár obrázků ze sobotního vinobraní na Kuksu. Tam jsme si docela užili. A ten ještě mírně teplý burčák!

Jo, a pár lidí mi psalo, proč už nic nepíšu na blog. Pozdravuji vás, milí čtenáři! Žiju, mám se dobře, pouze mi nějak poslední dobou docházejí slova. Ale doufám, že se z toho postupně vzpamatuji a ještě si spolu leccos užijem!

Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora