Prosíme, voňte!

pátek 10. prosinec 2010 08:23

Že většina Čechů (i Češek) lehce zavání potem je známo. V některých situacích to sice může být i lehce vzrušující, ale spíš ne! Když jsem však nedávno zamířil na zubní středisko, na dveřích provokoval obrovský nápis Prosíme, voňte!

Od svého pracovního pobytu v Dánsku parfém občas používám. Do té doby jsem byl přesvědčen, že chlap musí lehce čpět zejména koňmi, semenem a tabákem. Ač nejsem gay, přesto mě na služební cestě v Kodani po roce 1989 zaujalo, že být vonícím mužem je docela příjemné. Nesmí to však být chemická vůně z drogerie (originál za 199 Kč 100 ml), ale skutečný pánský parfém. Takový, který příliš výrazně ve vaší přítomnosti nevoní. Ale když například projdete kolem a zvíříte vzduch, příjemná vůně se lehce táhne za vámi. Hlavně nesmíte smrdět jako navoněné Rusky od Kremlu. Chvíli mi trvalo, než jsem svoji vhodnou vůni našel. Dva favority však už dnes mám: Aigner Black a Black Suede Leather.

Před vstupem do zubní ordinace jsem se přesto nenápadně očichal. V žádném případě jsem nesmrděl, ale ani příliš výrazně nevoněl. Obslouží mě vůbec? Zubařů je údajně málo a mohou si své pacienty vybírat. Nejprve si ke mně přičichne sestřička, pak doktor a poženou mě z budovy svinským trapem. A stěžujte si někde, když se většina doktorů tváří tak bohorovně, že za tu „žebračenku“, kterou pobírají, vlastně žádného živého pacienta ani vidět nechtějí…

Nakonec jsem, naštěstí, ošetřen byl. A také se ihned po úkonu odvážně zeptal, proč po pacientech tak radikálně požadují, aby voněli? Po rozpačitém oboustranném vysvětlování jsem pochopil, že pacienti přímo vonět nemusí. Původní cedule totiž oznamovala: Prosíme, zvoňte! Ale písmenko „z“ jim vždy nějaký vtipálek strhne či seškrábe, aby byla sranda. A tak byla sranda!
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora