Zralá, a proto tak dobrá…

pondělí 13. prosinec 2010 11:31

Když letos vystupovala paní Hana Hegerová jako „zlatý hřeb“ na rockovém festivalu, uvedl ji moderátor na pódium slovy: Stará, ale dobrá! Ona ho však poopravila: Zralá, a proto tak dobrá! Včera jsem byl na jejím komorním koncertě v hradeckém divadle i já.

Šli jsme s jistými obavami, protože od téměř osmdesátileté dámy již člověk žádné umělecké zázraky neočekává. Jde spíše s úctou a pokorou, jako by to bylo „dnes naposled“. Jaké však bylo všeobecné překvapení, že koncert paní Hegerové byl naprosto úžasný!

Když se objevila mezi báječnými hudebníky dáma o berli, které říká Jarmilka, sklidila potlesk. Ale bylo to zprvu trochu smutné. Pak varovala, ať se nedivíme, že občas upadne – a zapomínala text druhé písničky, i když ji diváci rádi napovídali. Naštěstí to byla hra, protože už dlouho jsem neviděl tak naprosto profesionální výkon (ani od zpěvaček mnohem mladších). Paní Hegerová je naše zpěvácká jednička!

Je jen škoda, že v rádiích ji téměř nehrají (prý jsou její písničky pro posluchače příliš náročné), ale hodně ji dluží i ta programově zoufalá veřejnoprávní televize, která se nestydí za jediné: velmi neomaleně vybírat „televizní poplatky“.

Pokud ještě někde bude tato paní Zpěvačka vystupovat, určitě na „Hegerku“ běžte. Kdo ví, jak dlouho ještě…
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora