Nesvéprávný ignorant

čtvrtek 24. únor 2011 11:44

Také se občas cítíte být za voly? Stává se mi to čím dál častěji. Přitom by člověk předpokládal, že s těžce nabytými a prožitými zkušenostmi, na které jsem většinou tvrdě doplatil, budu relativně chytřejší a obezřetnější. To musí mít pán Bůh radost, když vidí dole na zemi tolik pitomců!

Včera jsem dostal od své lásky poměrně snadný úkol: zajet do prodejny s módním textilem a vyzvednou dvoje předem vybrané a vyzkoušené riflové kalhoty. Jedny pro mě, druhé pro ni. Jo, a pochopitelně vše zaplatit. Tak jsem vyjel a v prodejně předložil rezervační kupónky s čísly. Moje rifle byly skutečně asi ty, které jsem si před dvěma dny vyzkoušel. Co si vyzkoušela má milá, u toho jsem nebyl. Ani nemám chuť po tom pátrat. Stejně hadříkům nerozumím.

- Je to ono? zeptala se prodavačka.
- Asi ano, kývl jsem s jistým nezájmem. Hadr jako hadr. Vzal jsem tašku s kalhotami a hodil ji do auta. Cestou domů se mi však v hlavě něco rozleželo. Dámské kalhoty byly přece jen na první pohled poněkud menší. Jenže, když si je zkusila a vybrala, asi to bude v pořádku. Přesto jsem vyndal mobil a napsal jí zprávu:
- Nákup úspěšně proveden. Jen mám dojem, zda se tvoje kalhoty za dva dny rezervace nějak nesmrskly.

Odpověď přišla vzápětí:
- Nerozumím! Máš pocit, že jsem si vybrala malé číslo /38/?
V ten moment jsem ji v odpovědi ještě utěšoval:
- Neboj, bude to dobré. A večer tě pořádně „přeměřím“.

Když jsem ale zastavil před domem, nedalo mi to. Kalhoty jsem přece jen z tašky vyndal, abych se přesvědčil, zda mě v obchodě neklamal zrak. Neklamal! Všechno bylo mnohem horší. Ty kalhoty byly určeny pro vyspělejší děti z mateřské školky! Však také cedulka jasně upozorňovala, že jsou určeny pro věk 6 až 7 let.
Jestli tohle, co jsem přivezl, své lásce s vážnou tváří večer předám, musí mě zákonitě považovat za nesvéprávného tupce a ignoranta.

Sedl jsem do auta a jel přes celé město zpátky do prodejny. Sypal jsem si popel na hlavu, protože prodavačka se mě předtím ptala, zda to jsou skutečně ty vybrané a předem vyzkoušené svršky. Své kalhoty jsem poznal, ale po vkusu mé drahé polovičky nepátrám. Já bych byl schopen zaplatit a odvézt i dupačky pro kojence v domnění, že to nyní dámy nosí jako módní doplněk na hlavě…

Nakonec jsme se v prodejně domluvili. Dětské rifle jsem vrátil; ty původní vybrané zůstaly v rezervačním boxu netknuté. Byla na nich dokonce cedulka se jménem a s velikostí 38. Fujtajb, to zas mohl být malér! A tak nevinně to začalo, jako všechno…
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora