Nesvéprávný ignorant

čtvrtek 24. únor 2011 11:44

Také se občas cítíte být za voly? Stává se mi to čím dál častěji. Přitom by člověk předpokládal, že s těžce nabytými a prožitými zkušenostmi, na které jsem většinou tvrdě doplatil, budu relativně chytřejší a obezřetnější. To musí mít pán Bůh radost, když vidí dole na zemi tolik pitomců!

Včera jsem dostal od své lásky poměrně snadný úkol: zajet do prodejny s módním textilem a vyzvednou dvoje předem vybrané a vyzkoušené riflové kalhoty. Jedny pro mě, druhé pro ni. Jo, a pochopitelně vše zaplatit. Tak jsem vyjel a v prodejně předložil rezervační kupónky s čísly. Moje rifle byly skutečně asi ty, které jsem si před dvěma dny vyzkoušel. Co si vyzkoušela má milá, u toho jsem nebyl. Ani nemám chuť po tom pátrat. Stejně hadříkům nerozumím.

- Je to ono? zeptala se prodavačka.
- Asi ano, kývl jsem s jistým nezájmem. Hadr jako hadr. Vzal jsem tašku s kalhotami a hodil ji do auta. Cestou domů se mi však v hlavě něco rozleželo. Dámské kalhoty byly přece jen na první pohled poněkud menší. Jenže, když si je zkusila a vybrala, asi to bude v pořádku. Přesto jsem vyndal mobil a napsal jí zprávu:
- Nákup úspěšně proveden. Jen mám dojem, zda se tvoje kalhoty za dva dny rezervace nějak nesmrskly.

Odpověď přišla vzápětí:
- Nerozumím! Máš pocit, že jsem si vybrala malé číslo /38/?
V ten moment jsem ji v odpovědi ještě utěšoval:
- Neboj, bude to dobré. A večer tě pořádně „přeměřím“.

Když jsem ale zastavil před domem, nedalo mi to. Kalhoty jsem přece jen z tašky vyndal, abych se přesvědčil, zda mě v obchodě neklamal zrak. Neklamal! Všechno bylo mnohem horší. Ty kalhoty byly určeny pro vyspělejší děti z mateřské školky! Však také cedulka jasně upozorňovala, že jsou určeny pro věk 6 až 7 let.
Jestli tohle, co jsem přivezl, své lásce s vážnou tváří večer předám, musí mě zákonitě považovat za nesvéprávného tupce a ignoranta.

Sedl jsem do auta a jel přes celé město zpátky do prodejny. Sypal jsem si popel na hlavu, protože prodavačka se mě předtím ptala, zda to jsou skutečně ty vybrané a předem vyzkoušené svršky. Své kalhoty jsem poznal, ale po vkusu mé drahé polovičky nepátrám. Já bych byl schopen zaplatit a odvézt i dupačky pro kojence v domnění, že to nyní dámy nosí jako módní doplněk na hlavě…

Nakonec jsme se v prodejně domluvili. Dětské rifle jsem vrátil; ty původní vybrané zůstaly v rezervačním boxu netknuté. Byla na nich dokonce cedulka se jménem a s velikostí 38. Fujtajb, to zas mohl být malér! A tak nevinně to začalo, jako všechno…
Milan Lajdar

Poslední články autora

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.