Blbismus mě unavuje

pondělí 14. duben 2008 10:08

Blbismus ve všech stádiích i formách… Jak už říkal Honza Werich… Je to průšvih, ale stárnu. Už mě nebaví zachraňovat svět, ani vyrážet na svém koni proti větrným mlýnům. Že by ztráta ideálů?

Jsem obklopen svými deskami, knížkami, foťáky a mírně znepokojen zjišťuji, že mi to ke spokojenému životu zcela stačí. Přehrávám si staré desky s písněmi Marty Kubišové či Marlene Ditrichové, mám rád knížky o středověku, jarní počasí a semínka v květináčích. Je to rezignace? Nezajímá mě X-faktor, ani srážka tramvají, ani kurs koruny k euru. Skončím jako spokojený dědek ve svém neprodyšném kokonu?

Někdy mi vlezou do mozku i dosti podivné pochybnosti o smyslu a funkci pozemského života. Naše krátká pouť je jen nepřetržitou sérií průserů a překážek na cestě ke krematoriu. Přitom nejsem bytostný pesimista a snažím se dívat na svět i na lidi kolem optimisticky a s nadějí. Jde mi to však čím dál hůř. I ta vrtulka u zadku už nejde roztočit na plný pecky jako dřív. A vůbec v tom nehraje roli ztráta energie, či chatrné zdraví. Je to spíš o pasivním postoji a určitém přezíravém nadhledu.

Přitom si osobně nemohu stěžovat vůbec na nic. Teplá voda teče, elektřina je stále zapojena, svobodu slova máme, demokracie taky jakž takž funguje a na tabák zatím stále pár drobáků zbývá. I ženské by byly, kdybych chtěl. Jenže já momentálně nechci. Co mi tedy ksakru vlastně je? Že by mi scházel nějaký konkrétní nepřítel, který by mě aktivoval?

Na druhou stranu vím, že nikoho mé deprese zajímat nemusí, jako mě nezajímají deprese druhých. Dnes jsem ten svůj příspěvek asi trochu podělal. Tak aspoň vyberu pár fotek, abyste aspoň vy, milí čtenáři, se naladili do sluníčkova. Mně se to poslední dobou nějak nedaří…
Milan Lajdar


Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora