Pošetilosti světa a blbost na kvadrát

středa 6. květen 2009 09:19

Blog je taková současná vrba. Tlachání do vrbiček vždy přinášelo jistou úlevu. Autorům, a snad i čtenářům. Jinak nechápu, proč by lidé četli tolik volovin, které se zde objeví. Na druhou stranu zaplať pán Bůh za ně.

A protože mě oficiální blbosti už dávno nezajímají (ani nová „vláda“ v čele s krysákem Fischerem), začínám se věnovat těm alternativním, co se rodí spontánně okolo nás. Včera mě například zaujala jedna škodovka. Pan majitel si ji vylepšil: aby mu ladil znak automobilky s barvou karosérie, upravil znak. Má u mě bod! Ten mu je sice k prdu, ale docela mě svým relativně pošetilým činem skutečně pobavil (viz foto).

Dostal mě i nový výrobek do kuchyně. Přesný automatický „ždímač čaje“. My znalci sice zaléváme pouze kvalitní čaj sypaný. Kamarád dokonce předem nahřívá šálky a míchá své vlastní směsi, ale když je časová nouze, spokojím se i se zalitým pytlíkem. Vím, že určité druhy čaje, vyloužené do třech minut, spíše povzbuzují; po třech minutách se pak louží i další látky, které naopak uklidňují. Ale nemám trpělivost sedět u hrnku a hlídat vteřiny (jasně, správně se jim říká sekundy, ale znáte to – síla zvyku!). Díky tomu přesně neodhadnu, kdy mám pytlík vytáhnout. Jednou jsem to neodhadl ani u jiné činnosti, takže jsem byl nucen se oženit a vznikla má první dcera. Ale to je jiná kapitola!

Teď dumám, co jsem vlastně chtěl napsat, protože už ve svých letech neudržím myšlenku. To ostatní zatím jo, ale starší kamarádi tvrdí, že to taky jednou přijde! Aha, už jsem si vzpomněl; dnes píšu o čaji… Takže aby byl pytlík vylouhován přesně, v jednom obchůdku prodávají ptáka. Je to vlastně kuchyňská minutka, kterou natáhnete na potřebný interval, do zobáku mu vrazíte šňůrku od čaje, ten zalijete a jdete po svých. A když uběhne nastavený čas, pták se napřímí a vytáhne pytlík z hrnku. Geniální!

Půjdu se pozeptat, na kolik takový pták přijde, a asi ho koupím. Pták mi ohlídá, aby čaj byl vyloužen přesně dle návodu a já už nikdy nemusel pít tzv. ponožkový výluh. Jo, a ještě jsem viděl… Ale o tom zas někdy příště.
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora