Národní kašpaři a další taškařice

sobota 23. květen 2009 07:53

Kdo si myslí, že strašidla neexistují, je na velkém omylu! Cestou do místní knihovny mě pronásledovaly tři ksichty, o kterých jsem si myslel, že už jsou vyřízení. Překvapilo mě to víc než pražské setkání oživlých mrtvol – tzv. nemrtvých při akci Zombiewalk.

Navíc jsem si myslel, že Češi se už ze všeho okolo nás posrali. V tom obecném smyslu, že zdravý rozum prohrál a nastala rezignace a nicota. Vejce na Paroubka a další akce ve mně však vzbuzují přece jen určitý optimismus a naději. Ocitli jsme se v patové situaci, kdy se političtí brontosauři zcela zprofanovali, ale vyhynout stále nehodlají. Včetně Václava Klause – geniálního propagátora kuponové „privatizace“ a následných právně ošetřených tunelů, pana Železného – skvělého realizátora národní televizní žumpy (i následných finanční sankcí, které stály nejednu miliardu) a dalších směšných postaviček a figurek. Jen pevně doufám, že nemají gen nesmrtelnosti jako Drákula a nebudou oblbovat a škodit donekonečna.

Já už jsem náhle alergický i na tu evropskou unii. Nikoliv na myšlenku sjednocené Evropy bez hranic, ale na bandu darmožroutů, která pendluje mezi Prahou a Bruselem a přežírá se k prasknutí. Asi jim to svědčí, když se tolik odepsaných mrtvol opět dere ke korytu. No nic, slíbil jsem si, že politiku nechám být. Jenže když na mě hastroši cení zuby ze všech rohů, aspoň na ně trochu zadupu, aby táhli po svých (třeba i do Bruselu) a mě nechali v klidu a na pokoji.

Nakonec by bylo skvělé, kdyby se národ stmelil a házel vajíčky nejen po Paroubkovi. Házejme vejce při každé příležitosti po všech zprofanovaných politicích, až je uvajíčkujeme! Ať si zalezou zpátky do svých stranických sekretariátů a rvou se sami mezi sebou. Tenhle stát už žádné spasitele nepotřebuje. Bylo jich až příliš! A kdyby to šlo, rád budu hlasovat o opětovném připojení k Rakousku a Prahu ponechám pouze jako turistický apolitický skanzen. A kdo by měl zájem něco řešit, ať si odjede do Vídně jako za císaře pána…

Naštěstí se ke mně dostávají i mnohem užitečnější a smysluplnější informace než jen billboardy, kdo ještě nemá dost. Víte například, že když porodí žirafa mládě, to spadne dolů z výšky jeden a půl metru? Pro mě to je bez přehánění informace týdne! Taky jsem se zamiloval. Jmenuje se to snowshoe a vypadá to moc mile a přítulně. Vážně uvažuji o tom, že to pořídím domů.

A ta předvolební všudypřítomná strašidla včetně nadživotně zvětšené Zubové (ta bába opravdu nemá žádnou sebeúctu)? Štve mě to, ale do knihovny budu chodit jinou ulicí. Je to sice mírně oklikou, ale aspoň udělám něco pro své zdraví. Fyzické i duševní! A už se těším, až bude po volbách a zvolení nenažranci u koryt. Laciným kecům o nějakých „konečně změnách“ a definitivním vyřešení už vážně nevěřím! Zvolení "zástupci" pak sice budou hodně nahlas mlaskat, ale když si strčíte do uší sluchátka a pustíte si do nich nějakou příjemnou muziku, můžete je ignorovat i nadále. Řešení to sice není, ale člověku to prospěje. Možná byla po roce 1989 určitá šance. Jenže to bychom nesměli žít ve švejkovském Česku. Proto se nezlobte, že si o nás myslím jen to nejhorší. Ale díky Paroubkovým vejcím a podobným taškařicím přece jen ještě určitý uhlík naděje stále doutná. Třeba se ho jednou podaří i rozfoukat…
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora