Šok z nedonošených plynů

neděle 14. červen 2009 14:47

Závažná kauza se týká Štěpánky Duchkové. Té obrýlené moderátorky. Opravdu mě to překvapilo! Občas totiž zapnu internet a než se dostanu k tomu, co potřebuji, vyskakují na mě různé nechtěné zprávy. Nečtu je, jen občas přelítnu očima hlavní titulky, abych byl v obraze.

Článek Šok z nedonošených plynů mi však vrtal hlavou. I po té, co jsem vypnul počítač. Někde jsem se dočetl, že zdravý člověk si zhruba dvacetkrát za den uprdne. O prdech dokonce vyšla celá knížka. A prdy také skýtají dobré výchozí pozice k řadě humorných situací. Jen si vzpomeňme, jak jsme se jako děti základní školy smály, když si někdo nahlas upšoukl. Prdlavý humor je stále oblíbený a zaručeně pobaví. Skoro jako bavil Miroslav Horníček. Prdy, nebo Horníček – to jsem se vždy smál. Teď mě napadá, že kdyby se tyto osvědčené atributy spojily, zda by vznikl humor na druhou? Chápu, asi ne!

Jednou jsem konzultoval s význačnou paní profesorkou nějaký důležitý odborný scénář. Nikde nebyla volná místnost, tak jsme si zalezli do takového opuštěného kamrlíku.Pustili jsme se do vážné debaty nad textem, když jsem popotáhl nosem. Místností se začal táhnout velice nemilý zápach. Nervózně jsem poposedl. Jenže puch zesiloval. Bába snad zaprdí celou místnost, pomyslel jsem si nevrle! Obtloustlá paní profesorka poposedala taky a byla viditelně nesvá. Bylo nám oběma žinantní vstát, otevřít okno a nahlas prohlásit, že někdo z nás pravděpodobně prdí. Jenže dva lidi se těžko obviňují. Já neprděl, tak kdo asi? Puch zesiloval. Vzpomínám, že jsem záhy už příliš nevnímal připomínky ke scénáři, ale pokukoval, jak tuhle trapnou záležitost ukončit a vyběhnout na čerstvý vzduch. Nakonec jsme to opravdu odpískali, vzájemně se vymluvili na nějaké další důležité pracovní schůzky a rozprchli se každý jiným směrem. Bába uprděná, čert mi ji byl dlužen!

No, má to ještě pointu. Já si nevšiml, že kamrlík byl vedle chemické laboratoře, kde studenti právě vařili k nějakým nehorázným pokusům čerstvý sirovodík. Pokud nevíte, jak smrdí, nechte si o tom vyprávět. Nebo si rozklepte staré vejce – tzv. záprdek.

Nyní čtu velice lidskou knížku, kterou sepsal Gustav Oplustil a jmenuje se Za humorem cestou necestou. Kdo netuší, kdo to je, dovoluji si připomenout, že společně s režisérem Zdeňkem Podskalským mají na svědomí ty nejlepší televizní pořady s nestárnoucím humorem a písničkami. Například moji stále oblíbenou sérii „Alfons Karásek“, kterého ztvárnil nezapomenutelný Miloš Kopecký. A musím se přiznat, že jsem se při čtení hodně nahlas řechtal právě při popisu jedné prdlavé situace.

Samozřejmě tuším, že jsem v mnoha očích primitivní ubožák, který má místo mozku z piva kostku (viz Helena Růžičková – rovněž velice intelektuální hérečka). Jenže co mám dělat, když mě podobné historky a situace vždy skutečně a dobře pobaví. Jednou jsme dokonce v naší stolní společnosti řešili, zda síla zvuku prdu nějak ovlivňuje jeho pachovou intenzitu. Všimli jsme si totiž nezávisle na sobě, že často se ozve rána jako z děla, ale smrad se kupodivu nedostaví. Zato nejhorší a nejnedýchatelnější jsou ty nenápadné pšouky, které téměř nikdo neslyší, ale táhnou se jako žíravina… Existuje tedy nějaká logická úměra?

Jo, ještě vám dlužím tu Štěpánku Duchkovou. Ač to není mým zvykem, znovu jsem zapnul počítač a kliknul si na ten podnětný článek, který mě tolik inspiroval, abych se detailně dozvěděl, jaký šok jí způsobily nedonošené plyny. Jenže jak už málo vidím, při čtení jsem se překoukl, protože titulek praví = Štěpánka Duchková: Strach z nedonošených synů. A já tady smolím tenhle zásadní a podstatnej blog a vidím, že je to úplně k prdu!
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora