Jak si televize Prima opět zabila večerní zprávy

pátek 4. září 2009 09:38

Televizní zpravodajství je vývěsním štítem každé televize. Aby to bylo aktuální, jasné, stručné a obrazově výstižné. Tedy dynamické a zajímavé. Televize není rozhlas; obrázky patří k televizním přednostem.

Prima musí šetřit. Podle mého však na to jde (jako už několikrát) tím nejblbějším způsobem. Televize Prima nyní v nejlepším utne zprávy a začne dělat rozhlas. S paní Tachecí, která údajně je „nesmiřitelná a jde hned na věc“. Pardon, k věci…

Divím se paní Tachecí, že má stále puzení se někde zviditelňovat. Myslím, že se již zviditelnila dost ve svém slavném a památném hysterickém ranním výstupu ve vysílání ČT, kdy školila redaktora „za každou cenu“. Nebo se domnívá, že stárnoucí „mrkačka“ je stále tak neodolatelná a potřebná pro intelektuálně slabší národ?

Když Ester Kočičková „dělá“ na ČT rozhlasové vysílání v pozdních večerních hodinách, je to aspoň dobrý nápad. Když však televize supluje rozhlas v hlavních večerních zprávách, je to naprostá neúcta k divákům i známka „tažení z posledního“.

Pokud bude vedení Primy rozumné, tento experiment na obrazovkách dlouho nevydrží. Kde se pak paní Tachecí objeví následně? Snad ne v nadživotní velikosti na nějakém billboardu či na kandidátce na prezidentku?

Pokud však chce televize opravdu šetřit, mám návrh:
V 18.55 by se na obrazovce objevila paní Bubílková a četla by aktuální zprávy rovnou z internetu. Různě by u toho hýkala, jak to má ve zvyku, „Vtipně“ by komentovala uplynulý den a čtvrt hodiny by se před kamerou i jinak pitvořila. V závěru by se u toho pak mohla i pravidelně svlékat, aby to bylo skutečně pikantní.

Po uplynutí vymezeného času by tatáž kamera přejela na vedlejší stolek, kde by už s novými Fakty byla připravená paní Tachecí s pozvaným hostem. Mrkala by do kamery a slibovala, že teď se skutečně dozvíme něco, co ještě nevíme a vůbec netušíme. A pak by se (podobně jako včera) například zeptala pana Bořka Šípka, zda je skutečně pravda, že je za a) starší než Leona Machálková a za b) že už ji opustil? Po zodpovězení těchto důležitých a zásadních otázek by stále stejná kamera najela na celkový záběr přes okno, aby diváci viděli jaké je (a v nejbližších minutách i pravděpodobně bude) počasí. A pravidelná půlhodina uteče jako prd za velice nízkých nákladů. Pak by pokračovaly placené reklamy, protože je dávno známo, že televize zajímá pouze vysílání reklam a to ostatní je jen taková výplň, aby se neřeklo…

Od 1. září 2009 jsem odhlásil noviny, protože se nehodlám zabývat těmi donekonečna přežvýkanými rozbory naší politické situace. Neposlouchám rádio, nyní ignoruji i televizní zprávy Primy a ČT. A představte si ten paradox: přesto žiju a mám se stále docela dobře. Vlastně čím dál líp! Totéž přeji i vám.
Milan Lajdar

Poslední články autora

Milan Lajdar

Milan Lajdar

Co přinese život...

Zajímá mě kde co, ale zejména mezilidské vztahy a kultura.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora